Met de camper in wandelparadijs Luxemburg

Gepubliceerd op 25 juni 2026 om 18:33

Al jaren is Luxemburg voor ons een doorreisland als we met de camper naar het zuiden gaan. En al even zo lang zeggen we tegen elkaar dat Luxemburg meer verdient. Onze geplande reis naar Schotland en Ierland ging door familie-omstandigheden niet door en wij zagen onze kans schoon. Op naar Luxemburg!

En daar hebben we geen spijt van gekregen, want wat een wandelparadijs is het hier! We begonnen in het noorden, met de noordelijkste geocache van Luxemburg. En kort daarop het hoogste punt van Luxemburg, want dat ligt tot onze verrassing ook vrij noordelijk. Dat was onze eerste prachtige wandeling in dit land.

Niet veel later komen we terecht bij een van de gratis camperplaatsen die dit land rijk is aan, namelijk in Wiltz. Een stadje met een oud centrum, een kasteel en een mooie stadstuin. Wij belanden er midden in een Fatima-processie, wat een belevenis! Onze wandeling hier gaat langs een kruisweg, een oud sanatorium en de dino’s.

En dan belanden we voor de eerste keer in Esch-sur-Sûre, maar het weer laat te wensen over, we hebben nog steeds veel regen en het is koud. Desondanks bekijken we het stadje, maar de lange wandeling hier bewaren we voor later. Een gratis camperplaats trekt ons vervolgens naar Boulaide, waar het slechte weer ons in eerste instantie nog steeds parten speelt. Ook hier niet de geplande lange wandeling, maar alleen een korte. Dus al vlot daarna belanden we bij het meest westelijke punt van Luxemburg, waar een mooi versierde grenspaal staat én een geocache ligt.

De weeromslag - het is ineens schitterend weer - brengt ons weer in Boulaide, waar we genieten van een fantastische, maar pittige hike en later van het vlak daarbij gelegen Belvedère Burfelt, een aanrader! Niet veel verderop ligt het herinneringspad Schumannseck, waar we veel leren over wat er zich in de Tweede Wereldoorlog in Luxemburg heeft afgespeeld. Het is een bijzondere en indrukwekkende wandeling. Nooit geweten dat er hier in deze hele regio zoveel gevochten is.

En dan zijn we voor de tweede keer in Esch-sur-Sûre. Nu met schitterend weer. Een beetje warm zelfs voor de hike die we voor ogen hebben. Maar we gaan toch en het was fantastisch! Wat een uitzichten op het stadje, genieten pur sang.

En dan wordt het toch echt tijd deze regio te verlaten. We rijden naar het geografische middelpunt van Luxemburg, waar een monument staat en waar we ook weer een geocache kunnen loggen. Minder leuk is dat onze kraan daar geen water meer geeft. Maar gelukkig weten we dat ook weer op te lossen en gaat de reis door naar het bekende Mullerthal, oftewel Klein Zwitserland. Daar bezoeken we vele highlights, zoals de bekendste waterval van Luxemburg, de Schiessentümpel. Maar ook de Kalktuffquellen, de preekstoel en we leven ons uit met de meest fantastische wandelingen. We lopen van trappetje naar trappetje, van kloof naar kloof, de ene is nog smaller dan de andere en soms pikdonker. En dan die diepe grot en het rovershol. Teveel om op te noemen eigenlijk. En beelden zeggen meer dan tekst, dus kijk vooral onze video’s ook even.

We eindigen onze reis in het zuiden van Luxemburg, je raadt het al: bij het zuidelijkste punt. Geen bijzondere locatie deze keer, maar wel een geocache voor ons. En daarmee komt er een einde aan onze reis door Luxemburg. De tekst is weer langer geworden dan de bedoeling was, maar er is hier ook zoveel moois te zien en te beleven. Het weer was verrassend afwisselend, het ging van een paar graden boven nul naar 35 graden. We stonden slechts op drie officiële camperplaatsen maar ze waren allemaal prima. En last but not least hadden we veel leuke ontmoetingen onderweg, zowel met bekenden als met camperaars die we onderweg tegen kwamen. We hebben weer mooie herinneringen gemaakt.

Hebben we je nieuwsgierig gemaakt naar Luxemburg? Of misschien ook naar de camper- en geocache-avonturen die we beleven? We zien jullie graag terug op ons YouTube-kanaal. Er staan al diverse video’s over Luxemburg online. Laat vooral even een berichtje achter voor ons, dat vinden we leuk en je krijgt altijd reactie. Veel reisplezier ook voor jullie.

Youtube: https://www.youtube.com/@dnf_finder

https://dnffinder.blogspot.com/p/camper-tips-links-en-apps.html

https://dnffinder.blogspot.com/

Reactie plaatsen

Reacties

Er zijn geen reacties geplaatst.